Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Zbylitowska Góra
ul. Jaworowa 10

tel.  504 185 931 , 506 656 674

Szkolenie praktyczne

ODTJ
Odsłony: 1262

Miedzy 4 a 8  miesiącem okresu próbnego, konieczne będzie też zaliczenie godzinnego szkolenia praktycznego, prowadzonego w formie ćwiczeń m.in. jazdę na zakręcie na śliskiej nawierzchni, efektywne hamowanie z systemem ABS, wychodzenie z nieplanowanego poślizgu. Zajęcia będą odbywać się w tzw. ODTJ – Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Instruktorzy maja m.in. jak zachować się̨ w sytuacji, gdy auto wpadnie w niekontrolowany poślizg. Zaświadczenie o zaliczeniu szkoleń trzeba będzie przedstawić staroście.
Nowo upieczeni kierowcy, którzy uzyskają uprawnienia po 1 stycznia 2017 roku będą musieli miedzy 4 a 8 miesiącem – począwszy od dnia, w którym zostanie wydany dokument – zgłosić się na dwugodzinny teoretyczny kurs doszkalający, prowadzony przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Kurs obejmował będzie czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematykę wypadków drogowych oraz psychologicznymi aspektami związanymi z prowadzeniem samochodu.
Koszty kursu (zarówno praktycznego, jak i teoretycznego) pokrywać będą̨ sami kierowcy – zgodnie z projektem cena szkoleń nie może być wyższa niż̇ 300 zł (100 zł teoria i 200 zł praktyka).

Kategoria:

Copyright © 2021, Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. All Rights Reserved.

Design by: DiabloDesign.eu